Webinarium dla pszczelarzy

Cykl #ToSięOpyla

Kolejne webinarium z cyklu #ToSięOpyla kierujemy do pszczelarzy, którzy chcą pogłębić lub odświeżyć wiedzę na temat pszczelarstwa, poznać współczesne zagrożenia dla pszczół oraz sposoby ich ograniczania, a także  zapoznać z naukowymi podstawami uprawiania tego rzemiosła.

Aby wziąć udział w zajęciach wystarczy się zarejestrować  za pośrednictwem formularza: 

https://fer.clickmeeting.com/to-sie-opyla

Link do spotkania i hasło zostaną przesłane na mail podany w rezerwacji. Serwis nie wymaga instalowania żadnej dodatkowej aplikacji. Nie wymagamy również od Państwa posiadania kamery i mikrofonu. Zalecamy jednak udział w wydarzeniu za pośrednictwem komputera. Wydarzenie jest bezpłatne, ale liczba miejsc ograniczona, dlatego obowiązują wcześniejsze zgłoszenia.

Wydarzenie odbędzie się 17 kwietnia (sobota), o godzinie 10:00. Webinarium poprowadzą naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu opiekujący się m.in. pasieką uniwersytecką: dr inż. Paweł Migdał oraz mgr inż. Agnieszka Murawska.

Webinarium w pierwszej kolejności organizowane z myślą o pszczelarzach z gmin obszaru wsparcia Programu Interreg Polska-Saksonia 2020, czyli z 9 powiatów podregionu jeleniogórskiego w województwie dolnośląskim (bolesławiecki, jaworski, jeleniogórski, kamiennogórski, lubański, lwówecki, zgorzelecki, złotoryjski i miasto Jelenia Góra) oraz powiatu żarskiego w województwie lubuskim.

 

Plan webinarium
Start: 17 kwietnia (sobota) 2021 r.

 

10:00-14:00

Higiena w pasiece jako podstawa dobrej praktyki pszczelarskiej

  • higiena pasieczyska
  • higiena magazynów i miodobralni
  • higiena środowiska życia pszczół, a rozwój chorób pszczelich

 

14:00-16:00

Zagrożenia w środowisku życia pszczoły miodnej

  • zagrożenia pochodzenia rolniczego
  • zagrożenia klimatyczne
  • globalizacja jako czynnik oddziałujący na pszczołę miodną
  • ograniczenie oddziaływania zagrożeń na rodziny pszczele

 

Pomiędzy modułami, mniej więcej co godzinę, planowane są 5 minutowe przerwy. Dodatkowo planowana jest także jedna, dłuższa (15 min) przerwa. Podane godziny poszczególnych modułów mają charakter orientacyjny i mogą ulec zmianie.