23 lutego 2021 r. zapraszamy na webinarium dla nauczycieli i edukatorów z gmin z obszaru wsparcia Programu Interreg Polska-Saksonia 2020 którzy chcą nie tylko nabyć wiedzę na temat zapylaczy, ale także odświeżyć ją i uporządkować oraz poznać atrakcyjne metody jej przekazywania. Wydarzenie jest skierowane do mieszkańców 9 powiatów podregionu jeleniogórskiego w województwie dolnośląskim (bolesławiecki, jaworski, jeleniogórski, kamiennogórski, lubański, lwówecki, zgorzelecki, złotoryjski i miasto Jelenia Góra) oraz powiatu żarskiego w województwie lubuskim.
Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy się zarejestrować za pośrednictwem formularza rejestracyjnego pod adresem:
https://fer.clickmeeting.com/to-sie-opyla
Wydarzenie jest bezpłatne, ale liczba miejsc ograniczona. Pierwszeństwo udziału będą mieli mieszkańcy gmin z obszaru wsparcia Programu Interreg Polska-Saksonia 2020. Wszyscy zainteresowani uczestnicy i uczestniczki szkolenia otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w webinarium.
11:00-12:00 | Paweł Migdał
Pszczeli świat i jego problemy (60 minut)
12:05-13:05 | Małgorzata Piszczek
Ogród dla zapylaczy (60 minut)
13:10-13:55 | Łukasz Wyszkowski
Człowiek i pszczoła. Historia niedokończona? (45 min)
14:00-15:00 | Paweł Migdał
Dobre praktyki dydaktyczne w naukach przyrodniczych (60 minut)
15:05-15:35 | Magdalena Berezowska-Niedźwiedź
Katastrofa klimatyczna a ochrona bioróżnorodności (30 min)
15:40-16:10 | Monika Szyrmer
Pszczele DIY (30 minut)
Pszczoły i inne owady zapylające napotykają we współczesnym środowisku wiele trudności i niebezpieczeństw. Aby wdrażać kompleksowe rozwiązania służące ich ochronie potrzebujemy edukacji zorientowanej na te wyzwania i kształtującej wrażliwość na potrzeby zapylaczy. Potrzebujemy nauczycieli i edukatorów gotowych i zmotywowanych do realizacji tego zadania. Tak rozumiana edukacja “opyli się” nie tylko zapylaczom: od pszczelego dobrostanu zależą przecież bezpośrednio losy nas wszystkich. Co to oznacza w praktyce? Temu właśnie poświęcone będzie webinarium dla nauczycieli i edukatorów z cyklu #ToSięOpyla.
Webinarium poprowadzone zostanie przez zespół składający się z naukowców i pszczelarzy, specjalistek i specjalistów od biologii pszczół i środowiska, a także doświadczonych edukatorek i edukatorów zajmujących się prowadzeniem zajęć i warsztatów oraz popularyzacją wiedzy.
Link do spotkania i hasło zostaną przesłane na mail podany w formularzu rejestracyjnym. Serwis nie wymaga instalowania żadnej dodatkowej aplikacji. Nie wymagamy również od Państwa posiadania kamery i mikrofonu. Zalecamy jednak udział w wydarzeniu za pośrednictwem komputera.