Pszczele seminarium

IBZ Marienthal zaprasza

W ramach polsko-niemieckiego projektu „Dla Pszczół” zapraszamy państwa na bezpłatne seminarium w sobotę, 19 września 2020, od godziny  9.30 do 16.30. Wydarzenie będzie miało miejsce w Międzynarodowym Ośrodku Spotkań St. Marienthal w Niemczech. Cieszymy się, że dzięki współpracy z organizacją Landesverband Sächsischer Buckfast Imker e.V. na spotkanie udało nam się zaprosić Bernharda Heuvela, znanego pszczelarza i autora książek.

 

 

 

Seminarium jest dedykowane pszczelarzom oraz miłośnikom i miłośniczkom przyrody. Wykłady będą prowadzone po niemiecku. Dzięki dofinansowaniu przez Unię Europejską udział w konferencji jest bezpłatny, a  poniesione koszty podróży zostaną zwrócone.

 

Program spotkania:

  • 9.30 Przyjazd, przywitanie gości przez Georga Salditta z IBZ  St. Marienthal
  • 10.00 Od pszczelarza amatora do profesjonalisty – wykład i dyskusja z Bernhardem Heuvelem
  • 13.30 Obiad
  • 13.30 Siła dwóch serc. Pszczelarstwo z silnikiem dwusuwowym – wykład i dyskusja z Bernhardem Heuvelem
  • 16.15 Podsumowanie i zakończenie.

 

Ze względu na wymogi sanitarne związane z epidemią koronawirusa, liczba uczestników i uczestniczek została ograniczona do 50 osób. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Ze względu na konieczność rejestrowania wszystkich uczestniczących osób prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres koordynatora wydarzenia, Georga Salditta: salditt@ibz-marienthal.de

Uwaga! Termin zgłoszeń upływa 11 września 2020 r.

Prosimy również o kontakt w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości. Również pod numerem telefonu: 035823/77232.