Dla Pszczół w Lubaniu

Wystawa i pszczeli festyn

Lubań to kolejny przystanek na trasie naszej edukacyjnej wystawy #DlaPszczół. 16 września 2020 r. ekspozycja została oficjalnie otwarta w Łużyckim Centrum Kultury. Wydarzeniu towarzyszyła konferencja prasowa z udziałem Prezesa Fundacji EkoRozwoju, Krzysztofa Smolnickiego, a także pszczeli festyn z udziałem dzieci i młodzieży, rodziców oraz słuchaczy i słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Tego dnia w Lubaniu można było sprawdzić swoją wiedzę w przyrodniczym Kole Fortuny oraz nauczyć się budowania domków i hoteli dla dzikich zapylaczy. Wyruszyliśmy również na przyrodniczą wędrówkę po mieście, którą poprowadziły edukatorki EkoCentrum Wrocław.

 

 

Osoby, które skonstruowały lokale dla zapylaczy otrzymały dodatkowo paczuszkę nasion roślin miododajnych. Współorganizatorem wydarzenia był odział Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubaniu – Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i przemiłą atmosferę wszystkim zaangażowanym w tworzenie tego wydarzenia. To się opyla!

Zdjęcia pochodzą z fotorelacji zamieszczonej na stronie Łużyckiego Centrum Kultury. Obszerniejszą fotorelację można zobaczyć tutaj.